Co sądzicie o sztucznych futerkach?

Czy tak jak Tomasz Jacyków uważacie to z idiotyzm i brak konsekwencji? Ja osobiście nigdy nie założyłabym prawdziwego, z myślą że zwierze musiło zginąć w imie mojego kaprysu natomiast sztuczne uważam za zdecydoawnie lepszą alternatywe. A wasze zdanie na ten temat?

Replies

1. Dziki Królik Dziki Królik

Mnie szczerze mówiąc obrzydza trochę futro prawdziwe. (Chociaż trupa kurczaka jeść się nie brzydzę) Dziwny człowiek i jego odczucia. Przeraża mnie za to myśl zabicia dużej ilości zwierząt tylko z powodu ich futra. To jest straszne. Inna sprawa, gdy zwierzę zabijane jest na mięso a jego skóra i kości wykorzystywane są w przemyśle. Wtedy jest śmierć, ale że tak powiem 'w pełni wykorzystana'. Tak jak lew zjada najlepsze mięsko, a resztę padlinożercy. Istnieje system.

2. Filmiki Urodowe Filmiki Urodowe

bardzo lubie sztuczne futerka, jestem na tak ;)

3. Anonymous Anonymous

Jeśli już jakieś futro to tylko i wyłącznie sztuczne, ale ogólnie niezbyt za nimi przepadam

4. Anonymous Anonymous

Wchodząc do sklepu z zamiarem zakupu prawdziwego futra, mamy do wyboru gotowe, wiszące na wieszakach futra. One już są, nikt nie zabija zwierząt specjalnie dla nas więc nie powinniśmy czuc się winni. A jednak kupując prawdziwe futra uświadamiamy producentom, że jest na nie zapotrzebowanie. Ja jestem jak najbardziej za futrami sztucznymi, które byc moze są szkodliwe ale chodząc w nich nie czujemy się jakbyśmy nosiły, np lisa który jakiś czas temu jescze biegał sobie po lasach. Moja babcia ma w szafie kilka futer i przez te kilkadziesiat lat wciaz wyglądają tak samo i nic się z nimi nie dzieje. Tak ,jest to zakup na lata. Troche dziwne, że ludzie kupują skórzane buty, i robią to świadomie a futra omijają szerokim łukiem. Przecież to też jest skóra zwierzęcia. Tak to już jest, człowiek wykorzystuje stworzenia "słabsze".

5. Bad Mind Bad Mind

To dziwne, nie zgadzacie się z futrami naturalnymi, ale skórzane fotele, buty, kurtki nosicie? Trochę konsekwencji, ludzie. Jeśli na czymś pisze, że zwierzę zostało zabite humanitarnie, to czemu nie? Gorzej jeśli po prostu ktoś chodzi na polowanie na kaczki. Czy cokolwiek, co tylko daje możliwość zabicia bez żadnej korzyści. Acz, również sądzę, że nie każdy może mieć potrzebę posiadania futra nowego etc. Te futerka vintage do mnie przemawiają. Choć ostatnio idąc ulicą zauważyłam lisa, a może inaczej, zobaczyłam głowę lisa na szalu jakiejś kobiety i ten widok doszczętnie mnie zasmucił, bo ten lis wyglądał na takiego, co nie wie co się dzieje i czemu tam jest.

6. psfashion psfashion

Sztuczne futra- tak
    Prawdziwe - NIE
    teraz one sa tak robione, ze grzeja rownie dobrze jak te prawdziwe, a biedne zwierze nie musi ginac dla czyjegos glupiego kaprysu!

7. psfashion psfashion

I od razu zaznacze, ze nie nosze futer, dodatkow ze skory, nie jem miesa itp.
    Zeby nie bylo, ze jestem przeciwna futrom, a mieso to pewnie jem.;)

8. Patrycja Juraszus Patrycja Juraszus

Sztuczne futerka jak najbardziej. Prawdziwe to katastrofa szkoda męczarni zwierząt... :(
    www.mercipathissia.pl

9. Anonymous Anonymous

@Anonymous: Ale kurka, która chodziła sobie po podwórku, owieczka, która jadła sobie trawkę czy świnka, która taplała się w brudzie to jest smaczna, co?:)

10. martynellaa martynellaa

Tak, jestem strasznie okrutnym człowiekiem i w ogóle, ale szczerze mówiąc jeśli chciałabym kupić sobie dobre futro albo skórzane buty, to kupiłabym te z naturalnej skóry, futra. Taka jest kolej rzeczy. Natomiast powinno być zabijane humanitarnie i tak jak wspomniała @Dziki Królik - 'wykorzystane' w pełni, by że tak powiem ta śmierć nie poszła na marne. :)

11. Anonymous Anonymous

Ja posiadam skórzane buty i dodatki, muszę to przyznać i choć może to zabrzmieć dziwnie nie jestem za noszeniem futer prawdziwych i sztucznych. Prawdziwe w jakiś sposób działają na moje poczucie sprawiedliwości a te sztuczne sa po prostu brzydkie (chyba, że patrzymy na te z Zary za 500zł)

12. PszczolkaMaja PszczolkaMaja

Ostatnio ciocia mojego chłopaka chciała mi sprezentować futerko z jakichś zwierzaczków, ale odmówiłam. Nie wiem, jakoś dziwinie bym się czuła. A poza tym obawiałam się że rzucą sie na mnie na ulicy psy, bądź aktywiści...

13. Dominika Lena Dominika Lena

Wiem, że jest wielu przeciwników ale jest też wielu zwolenników :) Mnie bardzo podobają się futra damskie zwłaszcza w ciemniejszych kolorach. Przymierzam się do zakupu jednego na zimę z https://korczakisyn.com/futra

FASHION

1. Czarne jeansy

Last reply: Annabel Karolina .

2. T-shirty z nadrukami

Last reply: Maja Opieka .

3. Co sądzicie o sztucznych futerkach?

Last reply: Dominika Lena .

4. Buty creepersy

Last reply: Maciej Nowakowski .

5. Sukienki

Last reply: Maciej Nowakowski .

People You May Like