Co sądzicie o sztucznych futerkach?

Czy tak jak Tomasz Jacyków uważacie to z idiotyzm i brak konsekwencji? Ja osobiście nigdy nie założyłabym prawdziwego, z myślą że zwierze musiło zginąć w imie mojego kaprysu natomiast sztuczne uważam za zdecydoawnie lepszą alternatywe. A wasze zdanie na ten temat?

Replies

1. Ewa Kulig Ewa Kulig

Wolę już sztuczne niż te prawdziwe, w produkcji których giną niewinne zwierzęta, więc w stu procentach się z Tobą zgadzam. Nigdy bym takiego nie założyła.

2. Modowa Odskocznia Modowa Odskocznia

Lubię sztuczne futerka. Mam kilka, chociaż rzadko je zakładam, to w dalszym ciągu będę to robić :D Nie wpłynie na mnie swoją opinią żaden Tomasz Jacyków :)

3. Anonymous Anonymous

Ja mam 1,kupione w tym roku w Pull&Bear,raz założyłam i stwierdziłam,że nie pasuje do mnie. Chętnie komuś odsprzedam

4. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

sztuczne "eko" futra są zdecydowanie mniej eko niż te naturalne, warto o tym pamiętać. nosisz na sobie tylko plastik. są też futra używane, co jest moim zdaniem niegłupim pomysłem, bo nie kreuje się popytu na nowe wyroby... osobiście nie mam żadnych oporów światopoglądowych czy etycznych przed futrami naturalnymi, ale jakoś nie pociąga mnie ta stylistyka i zostaję przy wełnie :)

5. Anonymous Anonymous

Mam dwa sztuczne i wyglądają bardzo ok, jednak co do prawdziwych mam mieszane uczucia. Nie jestem za zabijaniem zwierząt, ale już dawno udowodnili, że człowiek spokojnie może zdrowo żyć nie jedząc mięsa, a czy ginie dla kurtki czy do rosołu to jedno raczej, bo i tak odbiera im się życie ;)

6. till death tear us apart till death tear us apart

fajne są

7. Iza Le. Iza Le.

ja uwielbiam! są modne i ładne:)

8. dogonicpasje dogonicpasje

zdecydowanie sztuczne

9. Anonymous Anonymous

sztuczne, sztuczne i TYLKO sztuczne ! Wiem, że to może zabrzmi radykalnie, ale nie rozumiem, jak ktoś może nosić zdechłe truchło i nie czuć krzty zażenowania...

10. Erill style Erill style

nigdy nie nosiłam prawdziwego futra mimo, ze w szafie i mojej babci i mamy znajduje się ich kilka. Jak dla mnie poziom szkodliwości jest podobny bo o ile przy wyrobie sztucznego nie umieraja zwierzeta to umiera przy pobocznych skutkach produkcji - zanieczyszczenie wody, lasow, smietniska, rozklad. Powszechnie i modnie jest wypinac sie dumnie piersia ze prawdziwe futra to zło ale nikt sobie nie zadaje trudu sprawdzenia jak abrdzo szkodliwa jest prdukcja tych tanszych nienaturalnych poliestrowych gowien ktore tak dumnie nosimy. Człowiek to szkodnik. Ale jakoś od zarania dziejów zabijał zwierzęta by móc się odziać i było to mniej szkodliwe niż chemiczna produkacja ciuszków któ®e są modne.

11. Anonymous Anonymous

@Erill style: Jeszcze kilka lat temu to co mówisz o poliestrze byłoby prawdą, jednak firmy produkujące poliester, lykre, stylon, nylon, anilane (w tym ta największa w Polsce "Elana" w Toruniu) stosuje nowoczesne metody wytwarzania poliestru z recyklingu.
    Gdybyśmy nawet założyli, że fabryki nas oszukują to musielibyśmy chodzić tylko w naturalnych tkaninach, pod warunkiem, że sami byśmy ją zebrali i przetworzyli ;) Bo w każdym najmniejszym łachu nawet majtkach jest domieszka sztucznego materiału.
    Człowiek to szkodnik ! - zgadzam się w zupełności, bo
    dawniej futro było efektem ubocznym przy zdobywaniu pożywienia, teraz wyrób jednego futra to śmierć setek zwierząt. A zagrożenie dla środowiska jest większe: smród, unosząca się w powietrzu sierść, plagi insektów, szczurów, myszy, zakażenie wód gruntowych odchodami, botulizm... A nim skóra stanie się futrem musi zostać poddana szeregom czynności nie mających nic wspólnego ze słowem "naturalne"...

12. Erill style Erill style

Wiesz mi chodziło głownie o tą krzykliwe podkreślanie złego naturalnego futra i dume bycie konsumentem miliardów sto tazy bardziej szkodliwych porduktów tak naprawde. Z ostracyzmem traktujemy tylko coś co nam się kojarzy że jest złe a tak naprawde na codzień zwierzętom i środowisku robimy o wiele większą krzywdę niż na przykład zakładając futro kupione w sh które ktoś oddał tam po babci która miała je po mamie.
    Nie chodzi mi o pianie nad wyższościa bożego narodzenia nad wielkanoca i mowienie, ze naturalnie futro jest super ale strasznie mnie irytuje duma z nienoszenia naturalnego futra a bycie gorszym szkodnikiem niz fabryka ktora takie futro produkuje.
    To taki sam rodzaj spojnosci pogladowej co "nie jem miesa bo zwierzeta cierpia a moja szafa jest pełna butów ze skóry" bo i takie przypadki znam.

13. Anonymous Anonymous

@Erill style: i tutaj tu się podpisuję dwoma łapkami, ale jest jeszcze jedno, co mnie wkurza:
    -boskie futerko, prawdziwe?
    - coś Ty?!dla jakieś szmaty zabić norki?! a w życiu! ahh! tydzień temu w restauracji w Pradze jadłam świetną koninę, polecam!

To jest dopiero 'fajny' to myślenia.

14. Anonymous Anonymous

@Basia Noutmeg: Wolę sztuczne niż 'prawdziwe, plastik nie cierpi.

15. Claudia Szprejda Claudia Szprejda

Na pewno prawdziwe futra są bardziej "ekologiczne" niż sztuczne, które nie dość, ze imitują zabite zwierze, to jeszcze nie spelnia podstawowych funkcji jak grzanie. Niektóre sztuczne wyglądają naprawde okej, ale nie ma nic paskudniejszego niż te wykonane jakby z pluszu czy polaru, okropieństwo. Poza tym, wątpie zeby kazdego nagle bylo stac na futra z pierwszej reki, bo jest to naprawde bardzo duzy wydatek rzedu od tysiąca w góre. Jeżeli kupujesz futro "vintage" to w zaden sposob nie wspierasz jak to lubia sie przekrzykiwac obronczynie "zabijania zwierza i obdzierania ze skory"- w takim okryciu moze chodzic kilka pokolen i nie jest to ciuch który wychodzi z mody i trzeba wyrzucać po jednym czy dwóch sezonach.

16. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@Anonymous: hahaha, co racja to racja. ja z kolei miałam kiedyś taką sytuację, że postawiono przede mną mięso z... daniela. jakoś się nie skusiłam, bynajmniej nie dlatego, że jestem wegetarianką.

@Agnes Frey: plastik może nie cierpi, ale Twoja skóra nie cierpi plastiku. proponuję nie nosić też w ogóle niczego, bo dzieci w Chinach pracują za przysłowiową miseczkę ryżu dziennie i też cierpią.

moja konkluzja jest taka, że wszystko co człowiek nie zrobi jest złe. oprócz tego, jak sam sobie posieje bawełnę, sam ją zbierze, sam utka, uszyje i się odzieje. ale niestety tak nie będzie.
    kontynuując wątek "morderczy" - zdecydowanie bardziej ekologicznie i ekonomicznie jest kupić jedną parę skórzanych butów i mieć je pięć lat, niż kupować co sezon setki butów z gumy i nosić dwa tygodnie, dopóki same się nie rozlecą w rękach. a przynajmniej według mojej, najwyraźniej pokrętnej logiki.

17. Basia Noutmeg Basia Noutmeg

@Claudia Szprejda: dokładnie to samo napisałam i mam dokładnie takie samo zdanie, więc hi five :)

18. Life by Mada Life by Mada

@Basia Noutmeg: Tak zgadzam się! Jak już, ktoś chce kupować naturalne, to najlepiej niech kupuje na lata, takie klasyczne, a nie od zachcianki. Wtedy byłoby najlepiej.

Choć ja jednak jestem oczywiście za sztucznym futrem. Ktoś z Was mówi, że produkcja takich futer zanieczyszcza środowisko, może tak, ale nie przyczyniam się do hodowli i zabijania zwierząt. I to jest dla mnie priorytetem przy wyborze.
    Może to wydać się głupie dla niektórych, ale nawet mam tak z butami, że jeśli jest ze skóry ekologicznej to wtedy są ok. Choć wiadomo, że to często wtedy nie ta jakość.

I dobry jest pomysł z tymi futrami vintage. Ja właśnie ostatnio taki stary kożuszek zabrałam mamie..

19. ladymeggy ladymeggy

Pomimo tych wszystkich niewątpliwie istotnych aspektów jakie wymieniacie jak np. to że plastik z szkodzi środowisku i skórze, zostaje przy moim zdaniu.. najlepiej jeśli (jak jeszcze tego nie robiłyście) obejrzycie filmiki w jaki sposób powstają naturalne futra

20. ladymeggy ladymeggy

@Anonymous: Nie jestem wegetarianką a mimo to zgadzam się z Tobą w pewnym stopniu

FASHION

1. jaka sukienka na sylwestra

Last reply: Julia Małaszyńska .

2. Sukienka

Last reply: Piotr Kuras .

3. Koszula męska w kratkę

4. Sukienki

Last reply: Ewelina Bartnicka .

5. Markowe okulary

People You May Like